Kategoriler
Alışveriş Güvenliği

   İnternet ortamında kredi kartı ile ödeme yapmak, gerçekten de günlük yaşantımızda yaptığımız ödemelerden çok daha güvenli. İnternet ortamında yapılan ödemeler, günlük hayatımızda yaptığımız ödemelerdeki gibi kartımızı ikinci veya üçüncü şahıslara vermeden, ekranımızın önünde, elimizdeki kredi kartımız ile yaptığımız ödemelerdir. Kredi kartımızın bir alışveriş sırasında kasiyer veya pos makinesi ile işlem yapan garson tarafından kopyalanması gibi riskler taşımaz.


   İnternet ortamında ödeme yapılacaksa bu hizmeti sağlayan firmaların da güvenliği sağlamaları zorunludur. DetailingDukkani.com’da bu güvenlik en üst düzeyde sağlanmaktadır. Sistemimizde, kısa adı SSL olan Secure Sockets Layer, Türkçe açıklaması ile Güvenli Yuva Katmanı olarak geçen bir güvenlik protokolü kullanılmaktadır. Bu protokol, kullanıcı-site, site-banka arasındaki bilgi aktarımlarının şifrelenmiş ve yüksek güvenlikli olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Bilginin bütünlüğü ve gizliliği (data protection) için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafik şifrelenir, böylece gizlilik ve bütünlük korunmuş olur.

 
   Sistemimizde, güvenli bir şekilde ödeme yapılması için, her geçen gün geliştirdiğimiz kontrol yöntemlerini kullanıyoruz. Ödeme sistemleri sağlayacımız olan PAYU tarafından oluşturulan Dolandırıcılık (Fraud) Önleme Birimi, web sitesi güvenliğimiz ile ilgili sürekli kontrol ediliyor ve gerekli takipleri yapılıyor. Bu kontroller sayesinde kötü niyetli şahısların gerçekleştirebileceği işlemler engelleniyor ve gerekli önlemler alınıyor. Hem kullanıcıların hem de DetailingDukkani.com’un güvenliği bu sayede sağlanıyor.

   
   DetailingDukkani.com’da güvenli bir şekilde ödeme yapılması için bizlerin gerçekleştirdiği kontrollerin dışında uygulanan başka bir yöntem daha var; 3D Secure Ödeme Sistemi. Bankaların sağladığı 3D Secure Ödeme Sisteminde, kullanıcı ödeme yaparken ilgili internet sitesinden kredi kartının ait olduğu bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada öncelikle kredi kartının, bu ödeme sistemine kayıt ettirilmesi gerekir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar her zaman kart şifrelerini kullanarak ödemelerini tamamlarlar. Kullanıcı, kartını kaybetmişse veya kartı başka biri tarafından kopyalanmışsa bile -kredi kartı şifresi 3. şahıslar tarafından bilinemeyeceği için kullanıcının kredi kartı kötü niyetli kişiler tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.